Медалі Ігор ХХХ Олімпіади

Автор | 11 липня 2012 | Переглядів: 195

медалі ХХХ Олімпіади

, які вручатимуть переможцям і призерам Ігор ХХХ Олімпіади, було презентовано Оргкомітетом Олімпійських ігор 2012 р. на Трафальгарській площі Лондона, де зібралися тисячі людей. В урочістій церемонії взяли участь принцеса Великої Британії Анна та голова LOCOG, видатний англійський бігун Себастьян Коу.

На лицьовій стороні медалей – зображення богині перемоги Нікі, втілення духу олімпійських змагань, яка начебто спускається з Парфенону у бік Лондона. На ребрі – назва виду спорту та дисципліни. На реверсі – стрічка річки Темзи та логотип Ігор, розміщенний у квадраті й оздобленний променями, перетин яких символізує сучасне місто. Медальна стрічка пурпурового – королівського – кольору вказує на те, що в рік Ігор ХХХ Олімпіади 85-річна королева Елізавета ІІ відзначить 60 років перебування на троні.

Медалі діаметром 85 мм та завтовшки 8 мм важать близько 400 г. Вони стали найважчими медалями за всю історію сучасних Ігор Олімпіад. Проте абсолютний рекорд належить медалям зимових Олімпійських ігор у Ванкувері, вага яких становила 576 г.

Дизайн медалей створив британський художник Девід Воткінс, виготовлятимуть їх на Королівському монетному дворі із металу, виплавленого в США та Монголії. Під час головних стартів чотириріччя буде вручено понад 2100 медалей під час 302 церемоній нагородження на 30 аренах.

медалі ХХХ Олімпійських Ігор

Джерело: За загальною редакцією М.М. Булатової навчальний посібник “. Лондон 2012″, Київ, 2011 р.Мітки: , , ,


Останні коментарі