Довкілля та Олімпійські Ігри 2012 року

Автор | 23 липня 2012 | Переглядів: 277

"зелені" XXX

Проблеми організації та проведення Олімпійських ігор в Лондоні

 Олімпійські ігри не обмежуються тільки періодами будівництва олімпійських споруд і проведення спортивних змагань. Вони також впливають на довкілля, економіку й повсякденне життя людей. Цей вплив спостерігається до, під час і після проведення Ігор.

 Організаційний комітет Ігор лондонської Олімпіади (LOCOG) продовжує традицію проведення «зелених», тобто екологічно безпечних Ігор. Його політика зосереджена на трьох напрямках:

- створення інфраструктури, що поліпшує екологію міста. У промисловій екологично забрудненій зоні східного Лондона закладено олімпійський парк. Під час очищення теріторії для парку, аби не завдати шкоди довкіллю, було вирішено не руйнувати, а демонтувати будівлі та споруди. Це дозволило використати повторно або утилізувати майже 99% будівельних матеріалів. На теріторії парку розташовані олімпійський стадіон, центр водних видів спорту та олімпійське селище. Мешканці міста отримали не лише спортивні споруди для занять спортом після закінчення Ігор, а також новий зелений масив для відпочинку площею 2,5 км², на якому висаджено дві тисячі дерев та понад 300 000 різних видів рослин;

- використання екологічно чистих джерел енергії. Організаторами Ігор реалізовано проект енергозабезпечення олімпійського парку за рахунок відновлювальних джерел енергії. У парку споруджено вітряну електричну турбіну заввишки 120м. Після закінчення Ігор вона буде забезпечувати електроенергією цю територію протягом наступних двадцяти років;

- зменшення шкідливих викидів у атмосферу від транспортих засобів. Лондон – місто із величезними транспортними потоками, які негативно впливають на довкілля і створюють складнощі з дотриманням олімпійських екологічних стандартів. У 2003 р. у Лондоні, першому серед найбільших европейських міст, було введено платню за проїзд автомобілів через центр міста. Цей захід допоміг зменшити траспортне навантаження. Однак проблему забруднення повітря ця практика на вирішує. Тому організаторам Ігор довелося вживати додаткових заходів. Зокрема було вирішено завозити матеріали для створення олімпійського парку річковими баржами, а не автовантажівками. Окрім цього втілено програми з розвитку залізничного електротранспорту для перевезення додаткової кількості пасажирів під час Ігор. Також проведено роз’яснювальну роботу серед населення, спрямовану на те, щоб заохочувати лондонців користуватися велосипедами та громадьским транспортом.

Зусилля організаторів Ігор у боротьбі за чистоту довкілля було відзначено відомою британською нагородою в галузі промислового будівництва імені сера Пітера Паркера.

Джерело: За загальною редакцією М.М. Булатової навчальний посібник “. Лондон 2012″, Київ, 2011 р.Мітки: , , ,


Останні коментарі