Смолоскип Олімпійської естафети 2012 р.

Автор | 17 липня 2012 | Переглядів: 255

Смолоскип Олімпійської естафети 2012 р.

За допомогою смолоскипа олімпійський вогонь доставляють з Олімпії – місця проведення стародавніх Олімпійських ігор – до того міста, де відбудуться Ігри наступної Олімпіади. Для кожних Олімпійських ігор створюють новий смолоскип, який відповідає традиціям країни, що проводить змагання. Смолоскип Олімпійської естафети 2012 р. являє собою тригранний конус (за кількістю Олімпійських ігор, що відбулися в Лондоні – 1908, 1948, 2012 рр.) золотистого кольору з м’якими обтічними формами. Він один із найлегших в історії олімпійського руху.

Виготовленно його зі сплаву алюмінію й золота. Довжина смолоскипа становить800 мм, а вага –800 г. Створили його британські дизайнери Едвард Барбер і Джей Осгербі, зробивши в ньому вісім тисяч дирочок, що відповідає кількості людей, які будуть нести смолоскип під час естафети олімпійського вогню (найменшим учасникам по 12 років), а також кількості міль, що подолають учасники естафети. Саме ці отвори зменшують вагу смолоскипа, а також дозволяють бачити палаюче полум’я не тільки на його верхівці, а й крізь стінки корпусу, на якому розміщенно офіційний логотип Ігор.

Перш ніж потрапити у виробництво, смолоскип пройшов тестування на стійкістьдо низьких температур, дощу і сильного вітру на автомобільному заводі BMW  у Мюнхені. Після успішних випробовувань компанією Premier Sheet Metal було вироблено 8 000 смолоскипів на фабриці в місті Ковентрі. Гніт усередині кожного смолоскипа приєднано до балона з пропан-бутаном. Кількості газу в кожному смолоскипі вистачить до передачі полум’я від одного учасника естафети іншому.

Джерело: За загальною редакцією М.М. Булатової навчальний посібник “. Лондон 2012″, Київ, 2011 р.Мітки: , , , ,


Останні коментарі