Закінчився чемпіонат світу з біатлону

Автор | 21 лютого 2013 | Переглядів: 23

У чеському Нове Место проходив з біатлону. 5 нагород і 3 загальнокомандне місце – добутки збірної України з біатлону. Олена Підгрушна стала чемпіонкою світу в спринтерській гонці й здобула «бронзу» в персьюті, Валя та Віта Семеренки піднялися на третю сходинку п’єдесталу пошани в індивідуальній гонці та спринті відповідно. В естафеті у складі Юлії Джими, Віти Семеренко, Олени Підгрушної та Валі Семеренко дівчата стали срібними призерками чемпіонату світу.

9 лютого на п’єдестал пошани в спринтерській гонці  піднялися Олена Підгрушна – «золото» і Віта Семеренко – «бронза». Обидві наші спортсменки «чисто» відпрацювали на вогневих рубежах, що й забезпечило їм нагороди чемпіонату світу. Проте й на трасі вони не пасли задніх. У фінішному протоколі українок «розлучила» тільки норвежка Тура Бергер, яка поступилася нашій чемпіонці 6,4 секунди. Для Олени – це перша нагорода чемпіонату світу в кар’єрі. Віта ж втретє поспіль стає бронзовим призером першості планети. Валя Семеренко з двома промахами посіла 22 місце, Яна Бондар з трьома штрафними колами – 63-є. Зазначимо, що востаннє золоту медаль чемпіонату світу для України здобувала Олена Зубрилова у 2002 році. А вдвох на п’єдестал пошани планетарного форуму українки піднімалися в 1999-му в мас-старті: Зубрилова святкувала перемогу, а Олена Петрова фінішувала другою.

10 лютого гонка переслідування. За результатами спринту на дистанцію 10 кілометрів першою пішла Олена Підгрушна. В жорсткий боротьбі за призове місце Олена Підгрушна здобула «бронзу», це друга нагорода чемпіонату світу 2013. Чемпіонкою стала Тура Бергер, а «срібло» – у польської спортсменки Крістіни Палки. Віта Семеренко, посіла 9-те місце, а її сестра Валя – 43-є.

Індівідуальна гонка принесла збірной України четверту нагороду у чемпіонаті світу 2013. Валентина Семеренко показала третій результат, вперше в своїй кар’єрі здобувши нагороду першості планети в особистій дисципліні. В індивідуальній гонці головне влучна стрільба. Валентина  припустилася похибки лише на першому вогневому рубіжи. Проте висока швидкість дозволила їй обійти тих суперниць, які мали такі ж снайперські показники. Чемпіонкою світу в цій дисципліні стала норвежка Тура Бергер, а «срібло» – у супер-досвідченої німкені Андреа Хенкель. Обидві відпрацювали без промахів. Чемпіонка світу і бронзова медалістка першості планети-2013 Олена Підгрушна з двома штрафними хвилинами фінішувала 11-ю, а Юлія Джима з одним неточним пострілом – 13-а. У командному заліку Україна посідає другу сходинку, поступаючись лише збірній Норвегії. Зазначимо, що всі медалістки представляють фізкультурно-спортивне товариство “Динамо”.

П’ята нагорода, яку до скарбнички нашої збірної принесли Юлія Джима, Віта Семеренко, Валя Семеренко та Олена Підгрушна у жіночій естафеті. Неймовірна пристрасна і непередбачувана гонка вийшла того дня. До останнього вогневого рубежу ніхто не міг спрогнозувати переможця. Наші дівчата зуміли вистояти і проявити командний дух й стати у підсумку срібними призерками планетарної першості. «Золото» здобула збірна Норвегії, «бронза» – у італійок.

Вітаємо дівчат та  увесь тренерський склад з вдалим виступом на світовій першості, бажаємо такого ж успіху і в олімпійському Сочі.Мітки: , ,


Останні коментарі