Сьогодні світ відзначає Міжнародний день спорту!

Автор | 6 квітня 2018 | Переглядів: 78

Сьогодні, весь Світ відзначає заради розвитку та миру (International Day of Sport for Development and Peace).
23 серпня 2013 Генеральна Асамблея ООН одноголосно прийняла рішення відзначати 6 квітня як Міжнародний день спорту.

На засіданні Генеральної Асамблеї були присутні президент Міжнародного олімпійського комітету Жак Рогге і «перша ракетка світу» Новак Джокович. У своєму виступі з нагоди прийняття резолюції Жак Рогге наголосив, що давно існують традиції співпраці МОК і ООН в галузі спорту. Початок їм було покладено в 1952 році, коли ЮНЕСКО провела першу кампанію з популяризації спорту як засобу освіти.

Для багатьох людей у світі спорт є путівкою у життя. Самє про це згадав Новак Джокович, під час засідання Генеральної Асамблеї ООН.  Він народився і виріс в маленькій країні, але завдяки спорту йому вдалося добитися великих успіхів і побувати в багатьох державах світу. Джокович додав, що спорт є кращим засобом для загартовування характеру.  «Я сподіваюся, що започаткування  Міжнародного дня спорту стане мотивацією для кожного з нас спрямувати свої зусилля на вироблення основних цінностей спорту, таких як чесна гра, узгодженість в команді і повага до опонента. Це універсальні якості », – сказав тенісист. Адже спорт, будучи одним з інструментів освіти, розвитку і миру, сприяє зміцненню співпраці, солідарності, терпимості, розуміння та соціальної інтеграції на місцевому, національному та міжнародному рівнях.

З цієї причини Організація Об’єднаних Націй пропонує всім державам, організаціям системи ООН, і в першу чергу Бюро Організації Об’єднаних Націй по спорту на благо розвитку та миру, а також міжнародним, регіональним і національним спортивним організаціям, громадянському суспільству, включаючи неурядові організації та приватний сектор, і всім іншим зацікавленим сторонам відзначати Міжнародний день спорту і сприяти підвищенню обізнаності про нього. За задумом засновників, Міжнародний день спорту стане вдалим доповненням Міжнародному Олімпійському дню, що відзначається щорічно 23 червня. У День спорту мільйони людей у ​​всьому світі також братимуть участь у спортивних змаганнях, починаючи з 10-кілометрових забігів і марафонів, включаючи групові спортивні ігри, велосипедні гонки та освітні заходи.

Тож, любі шанувальники спорту, долучаємось до святкування цього дня. У нас є чудова нагода доторкнутися до частини спортивного світу, стати поряд з олімпійцями та видатними спортсменами сучасності. Київське міське відділення Національного олімпійського комітету вже на цьому шляху разом з вами. В сучасному світі існує безліч цікавих видів спорту, серед яких кожен може знайти щось до вподоби. Головне пам’ятати спорт – є невід‘ємною частиною здорового способу життя. Вітаємо всіх з чудовим святом – Міжнародним Днем спорту заради миру та розвитку!

Голова КМВ НОК України,

Павло КостенкоМітки: