“Олімпійський урок” з тхеквондо

Автор | 12 грудня 2013 | Переглядів: 64

«», який пройшов 10 грудня у школі №219. Цей урок є яскравим підтвердженням того, що олімпійський спорт цікавить сучасну молодь та дітей. Нещодавно в цій школі вже відбувся олімпійський урок, та показові виступи секції з , що працює на базі школи. Але велика кількість дітей виявило бажання не тільки спостерігати за виступам дітей, які тренуються у секції,  а і спробувати себе в цьому виді спорту. Тренер з тхеквондо WTF Ярослав Троян влаштував для дітей тренування не у шкільній спортивній залі, а у доджан (корейською – зала для тренувань). На тренування запросили й Київське міське відділення НОК України.

Урок розпочався з традиційного вітання поклоном. Потім розминка. Вчитель розповів про основні терміни, що вживаються у тхеквондо, основні стойки з яких здійснюються всі удари. У ході тренування діти дізналися про історію заснування цього виду спорту.

Тхеквондо це корейське бойове мистецтво. У 1955 році тхеквондо було офіційно оголошено корейським національним бойовим мистецтвом. Загальновизнаним засновником таеквондо вважається генерал Чой Хон Хі . У дитинстві він був кволою і хворобливою дитиною , що дуже турбувало його батьків. Тоді, опанувавши карате і су бак до, молодий Чон став тренуватися, використовуючи обидві техніки одночасно. У результаті юнак не просто поправив здоров’я, але й створив бойове мистецтво, відоме нині в усьому мирі. Практикується як чисто спортивний вид єдиноборств. Тaеквoндo має ряд модифікацій. Одна з них – тхеквондо – олімпійський вид спорту.

Вперше з’явився як олімпійський вид спорту в 2000 році, на чоловічих і жіночих змаганнях. Існують дві великі федерації тхеквондо, але тільки одна з них, відома як WTF, є визнаною Олімпійським комітетом. Поєдинок ведеться із застосуванням ударів ногами по корпусу і голові противника, в Олімпійській версії не використовуються удари руками в область обличчя. Змагання проводяться на килимі, схожому на килим для дзюдо, але більш жорсткому, учасники одягнені в спеціальні костюми, захисні шоломи і захисне спорядження для тіла. Спільним для всіх олімпійських видів бойових мистецтв є те, що в кожному з напрямків існують поділ на вагові категорії, і чітко визначені правила суддівства. Важливо також відзначити, що серед всіх бойових мистецтв, в олімпійських видах присутня найжорсткіша конкуренція . Далі всі практикувалися робити нескладні удари ногами, деякі з хлопців, які вже кілька місяців тренуються у секції  попрацювали в спарингу, показали на що здатне тхеквондо, якщо вивчати це єдиноборство сумлінно та виконувати всі вказівки наставника.

Без подарунків від Київського міського відділення НОК України не залишився ніхто. Всім учням 3 «Б» класу дуже сподобався такий урок, доречі майже всі діти займаються у різних спортивних секціях, тож зростають кмітливими, сильними, спритними та здоровими, а саме до цього прагне Київське міське відділення у своїй праці – щоб всі діти мали змогу займатися спортом та бути здоровими.

 

 

 

 Мітки: ,


Останні публікації

Останні коментарі