“Олімпійська книга” в рамках круглого столу у Київському університеті ім.Б.Грінченка

Автор | 12 грудня 2013 | Переглядів: 41

11 грудня за ініціативи Київського міського відділення НОК України та Київського університету імені Бориса Грінченка відбувся круглий стіл на тему відзначення у Києві 100 річчя першої Всеросійської олімпіади, що відбулась у Києві в 1913 році та заснування у Києві олімпійського комітету.

На заході були присутні член виконавчого комітету Київського міського відділення НОК України Сергій Тимофєєв, доцент кафедри історії спортивного і олімпійського руху Національного університету фізичного виховання і спорту України Єрмолова Валентина Михайлівна,  спеціаліст Київського міського відділення НОК України Сергій Гарнага, заступник директора Гуманітарного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка з наукової роботи, кандидат педагогічних наук, доцент Стеблецький Анатолій Леонідович, працівники кафедри фізичного виховання і спорту університету.

У великій аудиторії зібралося чимало студентів для яких організатори підготували презентації на тему І Всеросійської олімпіади 1913 року. Ганна Падалка і Володимир Купрієнко, студенти Київського університету ім. Бориса Грінченка, докладно розповіли  про те, де і як проходила олімпіада, хто був засновником олімпійського руху у місті Києві і ще багато цікавих фактів. Також багато було сказано о голові Київського олімпійського комітету, який ініціював та опікувався організацією і проведенням Першої Всеросійської олімпіади, їм було обрано нашого видатного співвітчизника, лікаря (невропатолога й ортопеда), педагога (викладача гімнастики Київського учительського інституту, організатора загонів київських скаутів-розвідників), журналіста (головного редактора журналу «Краса і сила»), голову відділу фізичного розвитку, спорту та мисливства Виставкового комітету Олександра Костянтиновича Анохіна.
Олександр Костянтинович Анохін – один із фундаторів створення української національної системи фізичного виховання, що ґрунтується на принципах народності та науковості, автор широковідомої, затребуваної та актуальної наразі книги «Волевая гимнастика», що перевидавалася більше 20 разів за життя автора.
Також в рамках цього заходу було презентовано «Олімпійську книгу». Це стало гарним подарунком не тільки для кафедри фізичного виховання, а і для всього університету. Книги викликали жвавий інтерес як молоді так і викладачів, особливо з філологічного факультету:  «Таких книжок англійською мовою ми не бачили ніколи, особливо цікава книга «Олімпійці розмовляють англійською»» – поділилися з нами педагоги.

Валентина Михайлівна Єрмолова не тільки доцент кафедри історії спортивного і олімпійського руху Національного університету фізичного виховання і спорту України, а також автор (співавтор)  понад 80 наукових і навчально-методичних робіт.  Над створенням деяких видань, що презентувались, працювала саме Валентина Михайлівна, тому вона розповіла окремо о кожній книзі, як книга створювалась, які видання містять в собі унікальну інформацію, які стануть у пригоді саме студентам. Захід завершився врученням подяк та подарунків від Київського міського відділення НОК України.Мітки:


Останні коментарі