100-річчя проведення у Києві І Всеросійської Олімпіади

Автор | 22 травня 2013 | Переглядів: 89

24 та 25 травня 2013 року в столиці святкуватимуть 100-річчя проведення у Києві І Всеросійської Олімпіади.

В 1912 році, після Олімпійських ігор в Стокгольмі керівництвом Російської імперії з метою мобілізації всіх російських спортивних сил для успішних виступів на міжнародних Олімпійських іграх було прийнято рішення, про проведення щорічної Російської олімпіади. Право першим провести такі змагання у 1913 році удостоївся Київ. І Всеросійська Олімпіада в Києві тривала з 20 до 24 серпня 1913 року. Змагання проходили з 11 видів спорту: легка атлетика, гімнастика, фехтування, боротьба, важка атлетика, стрільба, плавання, вело- та мотоспорт, лаун-теніс, футбол.

Понад 600 учасників представляли 21 місто, а саме: Москву, Санкт-Петербург, Варшаву, Ригу, Київ, Харків, Одесу, Кам’янець-Подільський, Чернігів, Могильов, Луцьк, Новоросійськ, Севастополь, Ростов, Катеринослав, Курськ, Самару, Тирасполь, Рівне, Юр’єв, Віндаву.

Преса тих років відзначала, що київська Олімпіада здивувала всіх. У підсумку змагань найбільше нагород різного ґатунку вибороли спортсмени Санкт-Петербургу, друге місце посіли представники України, зокрема, спортсмени Києва, а третє – спортсмени з Москви. Було встановлено вісім всеросійських рекордів та один світовий. Наразі триває активна підготовка до відзначення Олімпійського 100-річчя Києва. Організаторами урочистостей виступають Національний олімпійський комітет України та Київська міська державна адміністрація.

До столиці очікується приїзд високопоставлених осіб, членів Міжнародного Олімпійського Комітету, президентів НОКів різних країн світу. З нагоди ювілейної дати в столиці відбудеться низка тематичних заходів.

24 травня пройде Міжнародна конференція з історії олімпізму і ролі України в ній. Київ завжди був перлиною культурного та освітнього життя Східної Європи.

25 травня у Музеї історії міста Києва відбудеться церемонія відкриття експозиції, присвяченої 100-річчю створення Київського олімпійського комітету та проведення у Києві І Всеросійської Олімпіади. У Маріїнському парку відбудеться відкриття Алеї олімпійської слави, де відбудеться закладення пам’ятника легендарному гімнасту, 7-разовому олімпійському чемпіону Борису Шахліну, презентація Олімпійської експозиції тощо. Також у рамках святкування відбудеться урочисте відкриття легкоатлетичного манежу школи вищої спортивної майстерності на просп. Павла Тичини, 18.

Головною спортивної сенсацією міста Києва будуть фінальні змагання «Спортивних ігор юних олімпійців». Урочисте відкриття яких відбудеться на Хрещатику о 16.00 в супроводі історично-театралізованого дійства за участю Національного Президентського оркестру Збройних сил України та творчих колективів Києва.

Також на Хрещатику будуть проводитись спортивні конкурси серед глядачів «Веселі старти». Національний олімпійський комітет України запрошує киян та гостей міста приєднатися до традиційної акції «».

Cвяткування 100-річчя проведення у Києві І Всеросійської Олімпіади є одними з наймасштабніших спортивних заходів м. Києва, в якому приймає участь велика кількість молоді і в організації та проведенні, якого залучено велику кількість фахівців з різних сфер.

Без сумніву цей захід, як сто років тому, надасть певний поштовх у розвиток фізичної культури, як культури, яка з молодих років корінним образом впливає на розвиток людини, як особистості. В подальшому Київське міське відділення має намір активно підтримувати і пропагувати фізичну культуру і спорт в м. Києві.

 Мітки: , , , ,


Останні коментарі