Яна Шемякіна бронзова призерка чемпіонату світу з фехтування 2014

Автор | 21 липня 2014 | Переглядів: 45

2014-kazan-shemyakina-statУ фінальний день особистих змагань чемпіонату світу з 2014 показала результат олімпійська чемпіона Лондона 2012 Яна Шемякіна. У півфіналі суперницею Яни стала італійка Росселла Фьямінго, добре знайома українським аматорам по київському етапу кубка світу серед юніорів «Золоті ворота» 2008 і 2009 років, на яких італійка завоювала спочатку бронзову, а потім уже й золоту нагороди. Втім, із часів «Золотих воріт» Росселла вже неабияк набила руку й у дорослому фехтуванні й напередодні чемпіоната світу в Казані займала 9 позицію у світовій класифікації. До рахунку 4:4 суперниці йшли укол в укол, але далі перевагу захопила італійка й до середини третього трихвилинного раунду вже відірвалася від Яни на 3 уколи – 9:6. Однак перевага Фьямінго тривала недовго й за хвилину до закінчення третьої «трьоххвилинки» Яна зрівняла рахунок – 10:10. Далі Росселлі вдалося нанести 2 уколи 12:10, а Яні буквально на останніх секундах основного часу зрівняти рахунок – 12:12. Згідно з правилами шпажного , у випадку, коли рахунок рівний, а основний час закінчився, між суперниками випадковим образом розігрують пріоритет і додають хвилину додаткового часу. У випадку, якщо за додаткову хвилину ніхто із суперників не наносить укол, то виграє той, на чиїй стороні пріоритет. Сьогодні пріоритет був на боці Шемякіной, однак Росселі на 20-тій секунді додаткового часу вдалося нанести заповітний укол і вийти, таким чином, у фінал, де без особливих проблем перемогти срібну призерку Лондона 2012 німкеню Брітту Хайдеманн і завоювати титул чемпіонки світу 2014.

Окрім Яни Шемякіной була сьогодні надія завоювати ще одну медаль, адже у чвертьфінал чемпіонату світу потрапив і український шпажист Богдан Нікішин. Однак кореєць Кунгду Парк, з яким Богдан боровся за право змагатися в півфіналі, буквально на останніх секундах основного часу зміг вирвати в Богдана перемогу – 15:13.