XXV всеукраїнський збір-похід „Козацькими шляхами” 2015

Автор | 15 травня 2015 | Переглядів: 181

Збір-похід "Козацькими шляхами" 2015

Під гаслом «З Україною в серці» на початку травня 2015 року у  с. Виграїв Черкаської області  Корсунь-Шевченківського р-ну проходив XXV Ювілейний всеукраїнський збір-похід дитячих та молодіжних громадських організацій, волонтерських загонівКозацькими шляхами”. Метою заходу є виховання патріотизму серед дітей та молоді, пропаганда здорового способу життя у молодіжному середовищі, популяризація волонтерського руху.

Організаторами цьогорічного збору-походу виступили Київський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Всеукраїнська молодіжна громадська організація „Національна Організація Скаутів України” за підтримки Київського міського відділення «Національного олімпійського комітету України», Благодійної фундації «Відкриті серця України», багатопрофільної клініки «Борис», компанії «Гарний  Sound», студії «Відеоклас Продакшн». Почесними гостями заходу стали відповідальний секретар Київського міського відділення Національного олімпійського комітету України Ростислав Драпушко,  директор Київського міського палацу творчості дітей та юнацтва Добровольська Н.М., заступник голови Корсунь-Шевченківської районної Ради Алексєєнко І. В. та інш.

ВМГО “Національна Організація Скаутів України” активно розповсюджує ідею Всесвітньої ініціативи «Посланці Миру» – жодного дня без доброї справи.  Під час старту збору-походу були випущені великі кулькові голуби – символ миру та злагоди, до яких прикріплені побажання учасників заходу. І дійсно збір-похід виправдав їх з надлишком!

Програмою збору-походу було передбачено велике коло активностей для всіх учасників відповідно до вікових критеріїв та власного Скаутського досвіду. Кожного дня діти та молодь  змагались у подоланні Скаутських випробувань,  випробовували себе у різних видах спорту, набували лідерських якостей, навичок дій в екстремальних ситуаціях, вчились сумлінно служити громаді та духовно розвивались як особистості.

У заході взяли участь 1 000 молодих людей, серед яких делегати від дитячих та молодіжних громадських організацій зі всієї України (Київ, Дніпропетровськ, Миколаїв, Кіровоград, Черкаси, Суми), лідери Скаутських організацій, Скаути-новачки – організовані групи шкіл, ВНЗ, волонтерські загони Центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді м. Києва. Окрім цього до нас приєдналися друзі-Скаути з Польщі, Росії та Німеччини.

Для організаторів важливим виявом довіри і водночас честю є те, що як і усі попередні роки до збору-походу і цього річ приєдналися учасники зі Східної України: 2 групи дітей та молоді з Горлівки та Краматорська, які об’єдналися у табір, що назвали «Країна вільних людей». Завдяки піклуванню та підтримці друзів вони почували себе на «Козацьких шляхах»  напрочуд спокійно, а наприкінці заходу висловили Подяку  організаторам збору-походу.

Відповідаючи цьогорічному гаслу збору-походу «З Україною в серці» діти та молодь змогли не тільки розширити свої знання щодо природи, історії, звичаїв, традицій та культури рідної країни, але й виявити національну самосвідомість під час низки патріотичних заходів («З Україною в серці», «Синьо-жовта Україна», «Українська вітальна», ігор «Мандрівка Україною» та «Моя Батьківщина»). В рамках заходу  також відбувся похід до музею «Козацької слави» у с. Виграїв.

Учасники збору-походу, які проживали у таборах, що носили традиційні «лісові» Скаутські назви «Скеля барса», «Печера рисі», «Берліг ведмедя», «Нора лиса» змогли спробувати себе у подоланні туристичних перешкод під час «Скаутського раллі», взяти участь у спортивних змаганнях з футболу та волейболу, поплавати на каяках, «здолати» скеледром, постріляти з луку та спробувати себе у фехтуванні. Хлопців та дівчат чекали фіто-бар та  дружні поради головного лікаря Київського міського центру здоров’я Стойко О.О.  щодо здорового способу життя, арт-стіна, творчі майстерні, де усі бажаючі змогли отримати навички з виготовлення  виробів з  глини, проволоки, вовни, кукурудзяного листя, опанувати мистецтво міхенді, зробити ляльку-мотанку та інш. У музеї історії збору-походу «Козацьких шляхів» таборованці дивувались Скаутському пончо, де було близько 100 значків та нашивок різних країн та за різні роки, а  на галявині «Великої гри» виявляли кмітливість та спритність  у іграх «Коло», «Лісові звірі», «Тропа розвідника».  Надзвичайний ажіотаж викликала можливість поставити власні рекорди, які були занесені у «Книгу рекордів» збору- походу, серед яких  найскладніші -за 1 «захід» 558 разів виконати присідання, 582 рази покачати прес, простояти 37 хвилин на одній нозі, а також, мабуть, найприємніший – майже 1,5 години обнімати один одного.

Зрозуміти своє покликання та здобути нові навички Скаути та волонтери змогли під час випробування на звання лісу «Хитрий лис» та «Нічної гри». Питання соціального розвитку особистості підіймалися на «Соціальній території», де можна було ознайомитися з соціальною рекламою, мистецтвом ленд-арт, соціальним театром. Окрім цього для новачків і досвідчених Скаут-лідерів тривав семінар «Духовне виховання та розвиток».  Під час усіх днів збору-походу тривало талант-шоу «Україна має талант».

Наприкінці збору-походу відбулася урочиста «Лінійка посвяти», у центрі якої свічками була викладена  частина українського орнаменту. За доброю традицією часточки вогню  таборованці понесли до себе у табори, символізуючи  тепло сердець та дружби.

 Мітки: , ,