Всесвітня Універсіада у корейському місті Кванджу

Автор | 4 липня 2015 | Переглядів: 14

Універсіада у Кванджу триватиме 12 днів. Урочисте закриття відбудеться 14 липня. У змаганнях візьмуть участь понад 12 тисяч спортсменів-студентів, які розіграють 272 комплекти медалей в 21 виді спорту.

На всіх літніх Універсіадах присутні 13 видів спорту ‑ баскетбол, водне поло, волейбол, дзюдо, легка атлетика, настільний теніс, плавання, стрибки у воду, спортивна гімнастика, теніс, художня гімнастика, фехтування і футбол. Решта дисциплін пропонує оргкомітет кожної Універсіади. У Кванджу зробили ставку на бейсбол, гандбол, гольф, стрільбу з лука, яких не було в Казані, а також академічне веслування, бадмінтон і стрільбу. Змагання з цих видів проводилися і два роки тому. При цьому втратили свій «університетський статус» олімпійські види спорту ‑ бокс, веслування на байдарках і каное, пляжний волейбол, синхронне плавання, важка атлетика, хокей на траві.

Південнокорейське місто Кванджу з півторамільйонним населенням на південному заході країни був обраний столицею літньої Універсіади в травні-2009, перемігши канадський Едмонтон і Тайбей (Тайвань), який прийме аналогічні змагання через два роки. При цьому сам Кванджу поступився Казані на виборах столиці Універсіади-2013.

Перша Всесвітня літня Універсіада відбулася під егідою ФІСУ в 1959 році в італійському Турині, а через рік у Шамоні (Франція) відбулися перші зимові Студентські гри.

Починаючи з 1981 року літні та зимові Універсіади проводяться упродовж одного року. Так, у лютому нинішнього року відбулася зимова Універсіада в іспанській Гранаді і словацьких Штрбське-Плесо та Осрблі. У 2017 році змагання пройдуть в Тайбеї і казахстанської Алма-Аті, зимова Універсіада-2019 відбудеться в Красноярську. Місце проведення літньої Універсіади-2019 поки що не визначено: від організації цього турніру відмовилася Бразиліа.

Південна Корея втретє організовує Всесвітню Універсіаду. У 2003 році в Тегу пройшли літні змагання, в 1997-му ‑ зимові в Муджу.

Джерело: Прес-служба Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України.Мітки: