Відверте інтерв‘ю Дар’ї Білодід.

Автор | 12 березня 2020 | Переглядів: 3

Найкраща спортсменка України 2019 року ДАР‘Я БІЛОДІД дала відверте інтерв‘ю для блогу «Соромно говорити» Влада Дунаєнка.

Про суперниць, інстаграм і життя після дзюдо – дуже багато цікавого.

«Припускаю, що залишуся в дзюдо років до 25. Не хотілося б сильно затягувати свою кар’єру»

Ти вже відібралась на ОІ?

- Зараз я перша в олімпійському рейтингу. Важливо не просто відібратися, а бути у вісімці рейтингу, так буде перевага під час жеребкування – розводять між собою.
Тому завдання – утримати позицію, якщо буде необхідність – добрати окуляри.

Ти виступаєш на чемпіонатах міста і України або вже немає необхідності?

- Ні, вже не виступаю років зо два. Якщо чесно, на дорослому чемпіонаті України жодного разу і не боролася. Перестрибнула цей рівень, в 2017 році поїхала на свій перший дорослий турнір, мені тоді було 16. А наступним стартом по дорослим вже був чемпіонат Європи.

Припустимо, дівчина в твоїй вазі виграла чемпіонат України і претендує на поїздку на ЧЄ та ЧС. Як далі відбувається? Ви їдете обидві або між собою вирішуєте?

- В Україні в моїй ваговій є ще Марина Черняк. Вона вже вікова спортсменка, їй 31. Але вона призерка чемпіонату Європи, може зайти в трійку на Гран-Прі.

Навіть якщо інші стають чемпіонами України, їх спочатку везуть на Кубок Європи. Це змагання рівнем слабший, ніж Grand Slam. У Франції чи Японії за тобою стоїть 5 спортсменок таких же сильних, як і ти. А в Україні немає такої конкуренції і близько.

Тепер уже ти виступаєш тільки на дорослих змаганнях або по юніорам, молоді теж?

- Зараз тільки по дорослим. Рейтинг я можу набрати тільки на таких змаганнях. Чемпіонат світу з юніорам за рейтинговими очками можна порівняти з Гран-прі, він теж йде в олімпійський рейтинг.

У 2019 я на нього не їздила, а в 2018-му виграла світ по дорослим, а через місяць – по юніорам. У минулому році вирішили не їхати, віддали пріоритет Grand Slam, тут дають більше очок.

2020 й – останній рік, коли я можу брати участь по юніорам.

До якого віку плануєш залишатися в дзюдо?

- Не хотілося б сильно затягувати свою кар’єру, тому що це шкоди здоров’ю. У житті потрібно щось міняти, займатися чимось крім спорту. Припускаю, що років до 25.

«Мені було б цікаво розвиватися в модельному бізнесі після закінчення кар’єри дзюдо»

Ти не раз говорила, що у тебе дух переможця і другого місця для тебе не існує. В житті ти дієш за таким же принципом?

- Так, ця риса перейшла з дзюдо в повсякденність. Навіть в школі у мене було так. Багато школярів отримали погану оцінку – ну нічого страшного, батьки посварять і все. А я завжди в цьому плані була відповідальна. Якщо знала, що мені хотіли поставити погану оцінку, до останнього перездавала, поки не отримаю «відмінно».

Наскільки для тебе важливо суспільне визнання?

- Останнім часом дуже часто запитують: в магазинах, на заправках. Для мене це важливо і приємно, що в нашій країні знають спортсменів. Мені це подобається.

Як вважаєш, твоя зовнішність впливає на твою впізнаваність, як спортсменки?

- Зовнішній вигляд, яскравість образу, харизма – це важливо для популярності. Тому приємно, коли людина тобі симпатизує, нехай навіть за зовнішнім виглядом.

Ти дуже стильно одягаєшся. Користуєшся допомогою стилістів або спираєшся на свій смак?

- Виключно на свій смак і на смак мами. У нас дует, вона мені допомагає, разом підбираємо стиль, одяг, луки. Ніяких стилістів немає. Папу завжди запитуємо – каже своє об’єктивне чоловічу думку.

У тебе в соціальних мережах багато фото і в сукнях, і в спортивному стилі. Якщо потрібно було б вибрати тільки один стиль, якому віддала б перевагу?

- Складно відповісти, я люблю по-різному одягатися. Рідко випадає можливість красиво і стильно одягнутися, найчастіше я в спортивному костюмі. З огляду на мій ритм життя, це найзручніше – і на тренування піти, на збори поїхати, навіть в літак набагато зручніше одягнути спортивний одяг.

Який улюблений бренд одягу?

- Один виділити не зможу. Подобається Hugo Boss, Tommy Hilfiger, Guess, Michael Kors.

Багато підписалися на тебе в інстаграме після перемог. Ти розвивала якось свою сторінку?

- Для мене дуже важлива соціальна активність, мені подобається вести свій інстаграм. Часто запитують, я веду сторінку або допомагає менеджер? Веду тільки сама.

У мене навіть є додатки, які допомагають витримувати єдиний стиль профілю, показують, як нове фото виглядає в потоці. Я люблю фотографуватися, виставляти фото і спортивні, і з повсякденного життя. Жіночі заморочки.

Є якісь улюблені блогери, за якими ти стежиш в інстаграме і на ютубі?

- Так, це Настя Івлеева. Я тільки її дивлюся, більше особливо ні за ким не стежу.

Ти часто подорожуєш самостійно і на змагання. Назви топ своїх улюблених країн.

- Іспанія дуже подобається. Не якийсь конкретний місто, я була в багатьох, мені всюди сподобалося.

Італія. Була в Римі недавно вперше, все дуже вразило: їжа, архітектура, люди.

Треті, напевно, США. Я була в Нью-Йорку і Сан-Франциско. Америка вражає.

Є ще якийсь вид спорту, в якому ти хотіла б себе спробувати?

- Уже точно нічого нового не спробую, запізно починати, вся в дзюдо. Але якби не боротьба, я б бачила себе в легкій атлетиці чи художньої гімнастики. Обожнюю бігати.

Твої гірші і кращі якості.

- Я дуже запальна. Це мінус навіть на тренуванні. Якщо мене хтось жорстко кине або щось буде не по-моєму, я вибухаю, стаю агресивним. Друге – я не вмію відволікатися. Я постійно в напрузі і сконцентрована на одному. Потрібно іноді розслабляти свій мозок і організм, інакше можна швидко перегоріти.

Ця публікація не має міток.