Вдалий виступ українців на змаганнях серії Ґран-прі з дзюдо в Хорватському Загребі

Автор | 6 травня 2015 | Переглядів: 23

Гран-при з дзюдо Загреб 2015

У минулі вихідні в Загребі (Хорватія) відбувся турнір серії «Гран-Прі» з . У змаганнях брали участь понад 450 дзюдоїстів з 60 країн світу. Збірну України представляли 17 спортсменів – 10 чоловіків та 7 жінок. Українці завоювали три медалі – дві золоті та одну срібну.

Два дні престижного міжнародного змагання закінчилися тріумфом українців: збірна вийшла на третє місце в загальнокомандному заліку, заробивши дві золоті і одну срібну нагороду.
У перший день турніру звання чемпіона заслужив Георгій Зантарая (66 кг), який у фіналі здолав німецького противника Себастьяна Зайдля. Таким чином, українець, який входить до трійки найкращих у світі дзюдоїстів у своїй ваговій категорії, заробив 300 балів в олімпійський рейтинг і гарантований допуск на Олімпійські Ігри-2016 в Ріо. Наступний день Гран-прі закінчився для української збірної двома медалями. Яків Хаммам (+100 кг) на останній хвилині фінальної сутички іппон переміг Влада Сімеонеску з Румунії і отримав золото! У фіналі вагової категорії до 78 кг Вікторії Туркс довелося поступитися Аннемарі Веленсек (Словенія). Втім, по турнірній сітці українка йшла впевненіше – у неї два Іппона в чотирьох сутичка, в той час як у словенки тільки один – в підсумку “срібло” у українки.
Варто відзначити також зусилля Сергія Дребота і Артема Хомули, які боролися в категорії до 73 кг і завершили змагання на почесному сьомому місці.