В обіг запущена Олімпійська марка, присвячена Іграм-2018 в Пхьончхані

Автор | 25 січня 2018 | Переглядів: 42

Олімпійська марка

Під час урочистих проводів збірної команди України на XXIII зимові Олімпійські ігри 2018 року в Пхьончхані відбулась презентація спеціальної марки та конверту «Першого дня».

Процедура спецпогашення була проведена за участю віце-президента Національного олімпійського комітету України, президента Федерації біатлону Володимира Бринзак і в.о. генерального директора ПАТ «Укрпошта» Ігоря Смілянського.

З 23 січня марка вводиться в обіг накладом 130 тисяч примірників та вважається дійсною для сплати послуг з пересилання письмової кореспонденції.  Її номінал становить 9 грн.

Дизайн марки, конверту та штемпеля «Перший день» розробили відомі українські художники Сергій та Олександр Харуки за підтримки фахівців Національного олімпійського комітету.

Випуск Олімпійської марки – традиційний атрибут Ігор. Першу її серію світ побачив ще під час першої Олімпіади сучасності, яка відбулась у 1896 році.

Національний олімпійський комітет України спільно з «Укрпоштою» виготовляє Олімпійські марки від самого проголошення Незалежності перед кожними найголовнішими стартами чотириріччя як літніми, так і зимовими.

На цій ниві у вітчизняної марки є успіхи на міжнародній арені. Так, Олімпійська марка, яка присвячувалась літнім Іграм-2004 у Афінах, в рамках спеціалізованого конкурсу у Швейцарії отримала срібну медаль Міжнародного Олімпійського Комітету.

На марці зразка-2018 зображено олімпійський вогонь, піктограми олімпійських зимових видів спорту, символіку НОК, на полях маркового аркушу зазначені імена усіх українських спортсменів, які здобули медалі на зимових олімпійських змаганнях за роки Незалежності.

Придбати марку, яка присвячена XXIII зимових Олімпійським іграм 2018 року в південнокорейському Пхьончхані можна буде в усіх відділеннях «Укрпошти».Мітки: