В Києві відновив роботу один з найстаріших у Європі велотреків

Автор | 26 травня 2017 | Переглядів: 11

Київський велотрек

Вихідними у Києві відкрили  Київський велотрек. Розміщений у центрі міста, він 10 років перебував у напівзруйнованому стані, але завдяки зусиллям киян та активістів знову став придатним для велогонок.

Уперше за кілька десятків років трибуни київського велотреку заповнені ущерть. Сотні киян прийшли подивитися на урочисту церемонію відкриття циклодрому. Виступи акробатів та 3D шоу про історію спортивної арени.

За понад 100 років існування саме на столичному велотреку виросло кілька поколінь трековиків, тут, у самому центрі столиці, тренувалися півтора десятка чемпіонів світу та проводили міжнародні змагання. До 2004 року. Відтоді велотрек руйнувався.

Згодом його продали та планували знести, аби побудувати житловий комплекс і парковку. Тоді на його захист вийшли ветерани велоспорту та місцеві жителі. Вони власноруч розібрали завали і згодом домоглися повернення велодрому у власність міста.

“З кожною акцією, з кожним суботником тут кількість учасників збільшувалося все більше і більше, почав з’являтися певний актив, який почав займатися юридичними питаннями, спілкуванням з чиновниками. Коли питання вже стояло про реконструкцію велотреку, ця тема була вже настільки розкручена, вже ніхто не був проти”, – каже велоактивіст Володимир Мельник.

Володимир Мельник був одним із перших, хто став на захист історичної споруди. Тепер він судить перші за 13 років змагання, які приймає циклодром.

Під час перегонів спортсмени набирають швидкість до 80 кілометрів на годину. Тож полотно має бути бездоганно рівним. Юрій неодноразово представляв збірну Києва на міжнародних змаганнях. Каже, чемпіонат України тут можна проводити хоч сьогодні.

“Полотно готове, їдеш рівно, на будь-якій швидкості не кидає, то що потрібно. Звичайно хотілося б, щоб трек накрили від опадів, було б ідеально, тоді можна було б займатися круглий рік”, – каже колишній член збірної Києва з велотреку Юрій Коновал.

Бюджету міста реконструкція обійшлася у майже 100 мільйонів гривень. Експерти кажуть, тепер тут можна проводити навіть чемпіонат Європи у теплу пору року. В інший час тут тренуватимуться учні спортивних шкіл, юнацькі та дорослі збірні з перегонів на треку.

Користуватися велотреком зможе кожен охочий. Однак, на віраж пускатимуть лише підготовлених трековиків, або новачків у супроводі інструктора задля безпеки самих спортсменів.

Детальну інформацію, щодо відвідування велотреку можна дізнатись на офіційний сторінки велотреку у фейсбуці: http://www.facebook.com/velodrome.kiev

За данними http://podrobnosti.uaМітки: ,