Таке тепле та цікаве Олімпійське літо – триває в Києві

Автор | 23 серпня 2017 | Переглядів: 14

На водно-веслувальній базі ДЮСШ “Київ” за сприянням Київського міського відділення НОК України, юні спортсмени змогли познайомитися ще з одним цікавим видом спорту –  Фрізбі (літаючий диск) – при кидку з обертанням створюється підйомна сила, що дозволяє кидати диск на великі відстані з високою точністю.

Гра з фрізбі стала надзвичайно захоплювальною, адже існує безліч ігор з літаючим диском. Діти залюбки грали не тільки парами, а й в командні ігри – Алтимат и Гатс.  Всі хто літнього сонячного дня взяв участь у змаганнях отримав фрізбі від Київського міського відділення НОК України, щоб й надалі продовжувати тренувати майстерність у іграх з цим снарядом.

Трохи деталей

Літаючий диск — пластмасовий спортивний снаряд у формі диска діаметром 20-30 сантиметрів із загнутими краями. Часто також називаються “фризбі” або “фрізбі”, через те, що першими на ринку були літаючі диски торгової марки “фризбі” фірми Wham-O. Зараз літаючі диски виготовляє багато компаній у різних країнах світу.

В різних видах спорту використовуються різні літаючі диски. Диски для дискогольфу зазвичай менші, але товстіші для більшої стабільності та відстані польоту. Диски для диск-догу літають повільніше і зроблені з гнучкішого пластику, щоб витримувати навантаження від зубів та не поранити собаку. Існують також літаючі кільця, які можуть летіти значно далі, ніж літаючі диски. Є також літаючі диски з підсвіткою для гри вночі – вони містять діоди з живленням від батарейок.

Завдяки загнутим краям літаючий диск при обертанні формує підйомну силу, яка утримує його в повітрі протягом польоту. У якісних дисках вага зосереджена на краях, що робить його політ стабільним і не дозволяє завалюватись вбік.

Алтимат - найпопулярніша гра з літаючим диском. Це командна неконтактна гра, яка народилася з американського футболу і баскетболу. Для алтимату використовуються диски вагою 175 грамів, діаметром 29 см. Найбільшою популярністю серед гравців алтимату користуються диски американської компанії “Дискрафт”.

Гатс  — спортивна гра, у якій беруть участь дві команди, від одного до п’яти гравців в кожній. Ціль гри полягає в тому, щоб першими набрати 21 очко. Перед початком гри команди розміщуються один навпроти одного, на відстані 14м. Гравець повинен кинути диск у суперника так щоб той не зміг його зловити. Якщо гравець не ловить диск чисто (без жонглювання), кидаюча команда одержує очко. Гатс розвиває навички кидання диску, а також вміння ловити диск однією рукою.

Джерело: Вікіпедія

 Мітки: