Освітньо-пізнавальна конференція в рамках святкування Міжнародного дня спорту

Автор | 8 квітня 2015 | Переглядів: 42

Освітньо-пізнавальна конференція до Міжнародного дня спорту

Сьогодні, в Київському університеті ім.Бориса Грінченка відбулась освітньо-пізнавальна конференція «Олімпізм -  життєва  філософія сучасної студентської молоді».  Присвячена ця подія Міжнародному дню спорту.

6 квітня в усьому світі відзначається заради розвитку та миру. Рішення щодо відзначення цього Дня було одноголосно прийнято у 2013 році під час Генеральної Асамблеї ООН. Воно й недивно, адже спорт, будучи одним з інструментів освіти, розвитку і миру, сприяє зміцненню співпраці, солідарності, терпимості, розуміння та соціальної інтеграції на місцевому, національному та міжнародному рівнях, а також є своєрідним каталізатором соціальних змін у всіх куточках світу.

Також цей захід проходив під патронатом Національної комісії України у справах ЮНЕСКО.

Участь у конференції взяли працівники Київського міського відділення Національного олімпійського комітету України Сергій Гарнага та Наталія Рибальченко. Почесним гостем конференції виступила Світлана Мазій – уславлена українська веслувальниця, дворазова срібна призера Олімпійських ігор з академічного веслування, переможниця та призер чемпіонатів Світу та Європи, учасниця чотирьох Олімпійських ігор.

До уваги студентів були представленні відео презентації які розповідали про діяльність Київського міського відділення Національного олімпійського комітету України, про видатних спортсменів сучасності, о участі України в Олімпійських іграх, о ролі спорту в світі та про те що спорт об‘єдную багатьох людей у всіх континентах незалежно від мови, віросповідання, соціального статусу та інших речей. Зустріч вийшла дуже інформативна, студенти багато розпитували Світлану Іванівну о її спортивній кар’єрі та які справи в академічному веслуванні сьогодні. Від зустрічі залишились позитивні враження, як у студентів так і в організаторів. На пам‘ять про цю подію учасники отримали сувеніри від Київського міського відділення НОК України.

Довідково:

ЮНЕСКО є унікальною міжнародною організацією, яка визначає стратегію співробітництва держав у галузі освіти, науки, культури та комунікації. Завдяки власному міжнародному авторитету організація впливає на формування державної політики країн-учасниць у відповідних галузях та здійснює масштабні культурні, освітянські, інформаційні та наукові програми.

Членство України в ЮНЕСКО стратегічно орієнтоване на сприяння розширенню міжнародного співробітництва вітчизняних наукових, освітніх і культурних інституцій шляхом забезпечення їх участі у програмній діяльності Організації.

Як міжнародна організація системи ООН ЮНЕСКО ставить перед собою завдання «сприяти зміцненню миру й безпеки шляхом розширення співробітництва народів у галузі освіти, науки й культури в інтересах забезпечення загальної поваги до справедливості, законності і прав людини, а також основних свобод, проголошених у Статуті ООН для всіх народів без розрізнення раси, статі, мови чи релігії». Цей політичний імператив – «сприяння миру і взаєморозумінню між народами» – став визначальним для подальшої концептуальної ролі ЮНЕСКО.

 Мітки: , ,