Оголошені трійки претендентів «Спортивного Оскару-2018»!

Автор | 5 березня 2019 | Переглядів: 11

Сьогодні в Олімпійському домі відбулося засідання Української Академії спорту, на якому члени Академії – легендарні спортсмени різних років шляхом таємного голосування визначалися з іменами переможців ХІІІ Всеукраїнської урочистої церемонії «Герої спортивного року-2018» у 9 номінаціях.

Імена володарів «Спортивного Оскару» України назвуть під час самої Церемонії, яка відбудеться 30 березня в Києві.

«2018-й був Олімпійським роком. Яскравий початок йому задав наш «золотий» Олександр Абраменко, який на Олімпійських іграх в Пхьончхані переписав історію українського спорту. Ми раділи гучним перемогам Еліни Світоліної, наших чемпіонів та призерів чемпіонатів світу: Олени Костевич, Дар’ї Білодід, Алли Черкасової, Жана Беленюка, Олега Верняєва та усіх інших наших медалістів найпрестижніших стартів. Вболівали та пишалися блискучими звершеннями нашої молоді, які в далекому Буенос-Айресі здобули 23 медалі ІІІ Юнацьких Олімпійських ігор», – сказав під час засідання президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка, за ініціативи якого у 2007 році і була створена Українська Академія спорту.

Під час засідання Академії Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов відзначив медальні здобутки українських спортсменів у минулому році й подякував за стрімкі звершення на початку 2019-го. «Минулий рік подарував нам велику кількість приємних спортивних миттєвостей та відчуття гордості за успіхи наших спортсменів на міжнародній арені», – сказав він.

Нагадаємо, що «Герої спортивного року» – це національний «Спортивний Оскар», покликаний визначити та нагородити кращих атлетів, тренерів, команди й фахівців у спортивній галузі країни.

Сергій Бубка нагадав, що відбір претендентів та номінантів Церемонії проходив в 3 етапи.

Спочатку експертна комісія фахівців Національного олімпійського комітету і Міністерства молоді і спорту провела детальний аналіз виступів наших спортсменів на головних спортивних стартах року, підготувавши розширений список претендентів у кожній номінації (6-8 осіб).

Після цього протягом двох тижнів тривало голосування спортивних журналістів нашої країни. За підсумками голосування, в якому взяло участь 240 провідних спортивних журналіста з усіх регіонів, була визначена трійка претендентів, серед якої сьогодні «академіки» вибрали переможців у кожній номінації.

КАНДИДАТИ

для нагородження Всеукраїнської урочистої церемонії

«Герої спортивного року-2018»

1. Найкращий спортсмен року

Олександр АБРАМЕНКО – чемпіон ХХІІІ зимових Олімпійських ігор з фристайлу (лижна акробатика)

Жан БЕЛЕНЮК – срібний призер чемпіонату світу з греко-римської боротьби (87 кг)

Олег ВЕРНЯЄВ – срібний призер чемпіонату світу зі спортивної гімнастики (вправи на брусах)

2. Найкраща спортсменка року

Дар’я БІЛОДІД – чемпіонка світу з дзюдо (48кг)

Олена КОСТЕВИЧ – чемпіонка (25м) і бронзова призерка чемпіонатів світу і Європи зі стрільби (мікст 10м) , володарка світового рекорду

Еліна СВІТОЛІНА – 4-а ракетка світу, переможниця підсумкового турніру WTA

3. Найкращий тренер року

Енвер АБЛАЄВ – головний тренер збірної України з фристайлу (за підготовку Олімпійського чемпіона Олександра Абраменка)

Тренерський дует Світлана КУЗНЄЦОВА і Геннадій БІЛОДІД – особисті тренери Дарії Білодід – чемпіонки світу з дзюдо

Ігор ЧЕРЕДІНОВ – особистий тренер Олени Костевич – чемпіонки світу, бронзової призерки чемпіонату світу і Європи зі стрільби

4. Сенсація року

Мар’ян ЗАКАЛЬНИЦЬКИЙ – чемпіон Європи з легкої атлетики (ходьба 50км)

Роман СВІЧКАР – бронзовий призер чемпіонату світу з фехтування на шпагах

Алла ЧЕРКАСОВА – чемпіонка світу з боротьби (68кг)

5. Найкраща команда року (збірна)

Чоловіча четвірка парна з академічного веслування у складі Івана Довгодька, Дмитра Міхая, Сергія Гриня, Олександра Надтоки – бронзові призери чемпіонату світу

Дует стрілків Олена Костевич-Олег Омельчук – бронзові призери чемпіонату світу та чемпіонату Європи, володарі світового рекорду (мікст, пістолет, 10м)

Жіноча збірна України з баскетболу 3х3 у складі Ганна Ольховик, Христини Філевич, Євгенії Спітковської, Олени Огороднікової – бронзові призерки чемпіонату Європи

6. Олімпійська надія України

Катерина ЧОРНІЙ – дворазова чемпіонка ІІІ Юнацьких Олімпійських ігор з фехтування на шпагах (особиста першість, змішані команди)

Михайло КОХАН – чемпіон ІІІ Юнацьких Олімпійських ігор з легкої атлетики (метання молота), чемпіон Європи U18 (переміг з рекордами змагань), срібний призер чемпіонату світу U20

Ярослава МАГУЧІХ – чемпіонка ІІІ Юнацьких Олімпійських ігор з легкої атлетики (стрибки у висоту), чемпіонка Європи U18 (перемогла з рекордами змагань)

7. Сильні духом (паралімпійські види спорту)

Віталій ЛУК’ЯНЕНКО – дворазовий чемпіон ХІІ зимових Паралімпійських ігор з біатлону серед спортсменів з порушенням зору (7.5 км, 15 км)

Єлизавета МЕРЕШКО – володарка 8 нагород (5 золотих та 3 срібних) чемпіонату Європи з плавання, рекордсменка світу та Європи з плавання серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату

Оксана ШИШКОВА – володарка 6 нагород (2 золотих, 3 срібних та 1 бронзової) ХІІ зимових Паралімпійських ігор з біатлону та лижних перегонів серед спортсменів з порушенням зору

8. Разом з олімпійцями (неолімпійські види спорту)

Ігор ЛЮБЧЕНКО – чемпіон світу з таїландського боксу Муей Тай

Лариса СОЛОВЙОВА – чемпіонка світу з пауерліфтингу

Жіноча збірна України з шахів у складі Ганни Музичук, Марії Музичук, Наталії Жукової, Ганни Ушеніної, Юлії Осьмак – срібні призерки Шахової Олімпіади

Ця публікація не має міток.