Do like olympians знову крокує Києвом

Автор | 20 травня 2015 | Переглядів: 77

 

Do like olympians у школі №87

20 травня на шкільному майданчику Спеціалізованої школи №87 Голосіївського району міста Києва відбувся всеукраїнський захід Do like olympians за підтримки компанії The Coca-Cola Foundation.

На зустріч з учнями школи завітала учасниця олімпійських ігор в Пекіні з художньої гімнастики Віра Передерій та представник Київського міського відділення НОК України Сергій Гарнага. На дітей чекало знайомство з олімпійцем та таким видом спорту як . Виконати розминку з олімпійцем зібрались учні 5-го та 6-го класів. Після розминки Віра Віталіївна пограла з дітьми в рухливу гру на уважність. Традиційно після фінального фото у стрибку діти отримали подарунки від Національного олімпійського комітету України та спонсора заходу компанії The Coca-Cola Foundation.

Після активно проведеного часу діти мали змогу поспілкуватись з олімпійцем та розповісти про те якими видами спорту вони займаються та отримати автограф у щойно отриманий щоденник від учасника олімпійських ігор з художньої гімнастики Віри Передерій.

Довідково:

Гімнастика художня — жіночий вид спорту, в якому окремі учасниці або команди учасниць виконують вправи без предмета чи з предметами (м’яч, булави, скакалка, обруч, стрічка). Розвитком цього виду спорту у світі з 1963 р. керує Міжнародна федерація гімнастики (FIG).

До олімпійської програми змагання з гімнастики художньої увійшли, починаючи з Ігор ХХІІІ Олімпіади в Лос-Анджелесі (1984 р.). На Олімпійських іграх розігруються 2 комплекти нагород: в особистій першості у багатоборстві та першості у групових вправах.

Всі вправи йдуть під музичний супровід. Раніше виступали під фортепіано або один інструмент. Тепер використовуються оркестрові фонограми. Вибір музики залежить від бажань гімнастки і тренера. Але кожна вправа повинна тривати не більше півтори хвилини. Змагання проходять на гімнастичному килимі розміром 13х13 метрів. Класичне багатоборство (4 вправи) – олімпійська дисципліна. Окрім багатоборства гімнастки, виступаючі в індивідуальній першості, традиційно розігрують комплекти нагород в окремих видах вправ (окрім Олімпійських ігор).

Виступи оцінюються по двадцятибальній системі. Один з найбільш видовищних і витончених видів спорту. З 1984 року – олімпійський вид спорту. До недавнього часу виключно жіночий вид спорту, проте, з кінця XX століття – завдяки зусиллям японських гімнастів стали проводитися змагання і між чоловіками.

Цікаво: Чи відомо вам, що наймолодшою за віком олімпійською чемпіонкою з гімнастики художньої визнано Лорен Гурендес (Іспанія), яка у 15-річному віці завоювала цей титул на Іграх ХХVІ Олімпіади 1996 р. в Атланті у групових вправах.

За весь час, протягом якого гімнастика художня входить до програми Ігор Олімпіад, жодній зі спортсменок не вдалося двічі перемогти в особистій першості у багатоборстві. Серед спортсменок, які виступали у групових вправах, є дві дворазові олімпійські чемпіонки: Наталія Лаврова (виступала у складі команд Росії в Сіднеї-2000 і в Афінах-2004) і Олена Посевіна (виступала у складі команд Росії в Афінах-2004 і в Пекіні-2008).

По 2 олімпійські медалі різного ґатунку завоювали в особистій першості у багатоборстві українська гімнастка Олександра Тимошенко (1 бронзова в 1988 р. і 1 золота в 1992 р.), Аліна Кабаєва, яка виступала за команду Росії (1 бронзова в 2000 р. й одна золота в 2004 р.), а також українська спортсменка Анна Безсонова (2 бронзові — в 2004 і 2008 р.).

 

 Мітки: ,