Do like Olympians з Анастасією Коженковою

Автор | 2 жовтня 2017 | Переглядів: 13

Спортивне свято  “”(роби як олімпієць )  відбулося на базі з академічного веслування «Спартак» ДЮСШ «Київ» за сприянням керівництва та тренерів ДЮСШ та Київського міського відділення НОК України.

Розминка з олімпійцем  для учнів 8Б класу загальноосвітній школи  №220 міста Києва  пройшла за участю української веслувальниці (), олімпійської чемпіонки, чемпіонки світу та Європи Анастасії Коженкової.

Діти з задоволенням почули розвповіді про олімпійські ігри участь у яких брала Анастасія Коженкова, про те як команда парної четвірки виборола олімпійське золото в Лондоні у 2012 році. Разом з олімпійцем діти виконали руханку та підготувались таким чином до змагань на спортивному тренажері “Концепт-2″.

Нарпикінці заходу діти отримали автограф від олімпійської чемпіонки та зробили фінальне фото у стрибку.

Всі учасники заходу отримали подарунки від спонсора проекту The Coca-Cola Foundation та Київського міського відділення НОК України. Діти мали нагоду отримати автограф від видатних українських веслувальників та зробити фото на згадку про один з найпопулярніших заходів НОК України “” .

Довідково:

Веслування академічне

 

Веслування академічне — вид веслувального спорту, який полягає у гонках на човнах, у яких спортсмени зі стерновим чи без нього веслують одним (розпашне) або двома (парне) веслами. Клас човнів визначають за кількістю веслувальників. Розвитком академічного веслування у світі керує Міжнародна федерація веслувального спорту (FISA), створена 1892 р.

До олімпійської програми веслування академічне увійшло, починаючи з Ігор II Олімпіади в Парижі (1900 р.).

Жінки дебютували на Іграх XXI Олімпіади в Монреалі (1976 р.).

На Олімпійських іграх розігруються 14 комплектів нагород: 8 серед чоловіків та 6 серед жінок відповідно.

На Іграх спортсмени змагаються у таких видах змагань:

  • одиночка (чоловіки, жінки)
  • двійка розпашна без стернового (чоловіки, жінки)
  • двійка парна (чоловіки, жінки)
  • двійка парна легка вага (чоловіки, жінки)
  • четвірка розпашна без стернового (чоловіки)
  • четвірка парна (чоловіки, жінки)
  • четвірка розпашна легкої ваги (чоловіки)
  • вісімка (чоловіки, жінки).

 

 як спорт (прикметник «академічне» додали в Російській імперії, куди його привезли в ХІХ столітті випускники європейських університетів) народилося в Англії. Спочатку по Темзі ганялися наввипередки лондонські перевізники, а потім студенти двох університетів, Кембриджа та Оксфорда, у човнах-вісімках вирішили з’ясувати, чия команда сильніша. Перегони Кембридж-Оксфорд існують і досі – з 1829 року! Це одне з найвідоміших спортивних змагань світу. А в олімпійську програму  потрапило з перших Ігор сучасності – 1896 року.

В академічному веслуванні є кілька типів човнів – одиночки, двійки, четвірки та вісімки. За типом розташування весла човни поділяються на парні (у веслувальника в руках два весла) та розпашні (у веслувальників в руках по одному веслу). Колись в академічному веслуванні були різні дистанції, але потім вирішили зробити тільки одну – 2 тисячі метрів.

В екіпажах четвірок та особливо вісімок завжди є стерновий – як правило, це маленька людина легкої ваги, щоб не переобтяжувати човен. Він потрібен для того, щоб керувати великим човном та щоб задавати ритм голосом. Вісімка – найпотужніший і найшвидший човен в академічному веслуванні. Якщо світовий рекорд для човна-одиночки у чоловіків на 2000 м – 6 хв 33,5 секунди, то у вісімці світовий рекорд – 5 хв 20 секунд!

В академічному веслуванні цінуються високі спортсмени з довгими руками та ногами – у них виходить довгий і потужний гребок. Українці в академічному веслуванні привозили нагороди майже з кожних олімпійських ігор та чемпіонатів світу. З 1952 року у нас 1 золота, 28 срібних нагород і 15 бронзових.

На Іграх ХХХ Олімпіади в Лондоні наша жіноча четвірка парна вперше в історії незалежної України виборола олімпійське золото!

 

ЦікавоНаймолодшими за віком олімпійськими чемпіонами в академічному веслуванні серед чоловіків визнано італійського спортсмена Джильянте Д’Есте (1928 р.) та В’ячеслава Іванова з Росії (1956 р.), які вибороли цей титул у 18-річному віці. Серед жінок наймолодшою олімпійською чемпіонкою вважають німецьку спортсменку Сабіну Хесс (1976 р.), яка зуміла піднятися на найвищу сходинку олімпійського п’єдесталу у 17-річному віці.

 

***

Чи відомо вам, що найбільшу кількість олімпійських нагород (8) різного гатунку в академічному веслуванні серед жінок виборола румунська спортсменка Елісабет Липа-Оленюк (1984, 1988, 1992, 1996, 2000, 2004 рр.).

 

***

Історія свідчить, що серед подій Ігор ХХVІІ Олімпіади в Сіднеї (2000 р.) у веслуванні академічному варте уваги завоювання 38-річним британським веслувальником Стівеном Редгрейвом п’ятого олімпійського «золота» в четвірці розпашній без стернового. Мужній спортсмен, який багато років долає труднощі тренувань і цукровий діабет, першу олімпійську перемогу виборов ще на Іграх ХХІІІ Олімпіади в Лос-Анджелесі (1984 р.) у четвірці розпашній зі стерновим. Окрім золотих медалей в активі спортсмена є й одна бронзова олімпійська медаль.Мітки: ,