120 річниця проведення І Олімпійських ігор сучасності

Автор | 6 квітня 2016 | Переглядів: 40

І літні Олімпійські ігри (гр. Θερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες 1896 офіційна назва – Ігри I Олімпіади.  В момент проведення називалися I Міжнародні Олімпійські ігри – перші Олімпійські ігри сучасності. Проходили з 6 по 15 квітня в Афінах, Греція. У змаганнях взяв участь 241 спортсмен з 14 країн, причому жінки не допускалися. Всього було розіграно 43 комплекти медалей в 9 видах спорту.

Ці Ігри сильно відрізнялися від сучасних – не було Олімпійського вогню і вручення золотих медалей. Організатори не стежили за національностями гравців і за медальним заліком.

Члены МОК (слева направо): 1. Доктор Виллибильд Гебхардт (Германия) 2. Барон Пьер де Кубертен (Франция) 3. Советник Иржи Гут-Ярковский (Чехия) 4. Деметриус Викелас (Греция) 5. Ференц Кемени (Венгрия) 6. Генерал А.Бутовский (Россия) 7. Генерал Виктор Бальк (Швеция) (Афины, 10 апреля 1896 года)

Члены МОК (слева направо): 1. Доктор Виллибильд Гебхардт (Германия) 2. Барон Пьер де Кубертен (Франция) 3. Советник Иржи Гут-Ярковский (Чехия) 4. Деметриус Викелас (Греция) 5. Ференц Кемени (Венгрия) 6. Генерал А.Бутовский (Россия) 7. Генерал Виктор Бальк (Швеция) (Афины, 10 апреля 1896 года)

23 червня 1894 року в Сорбонні (Париж) пройшов перший конгрес Міжнародного олімпійського комітету, який скликав барон П’єр де Кубертен для того, щоб оголосити про свій проект відродження Олімпійських ігор. Ідея проведення подібних заходів була не нова, протягом XIX століття в різних європейських країнах відбулися кілька локальних спортивних заходів, організованих за зразком античних Олімпійських ігор. Однак саме Кубертен першим запропонував зробити такі Ігри традиційними, інтернаціональними і об’єднують в собі змагання з багатьох різних видів спорту.

Кубертен збирався провести Олімпійські ігри в 1900 році в Парижі і приурочити їх до Всесвітньої виставки, яка була запланована на цей час. Однак новина про майбутнє відродження Олімпійських ігор вже потрапила в друк і широко обговорювалася в суспільстві. Організатори вирішили, що шестирічне очікування Ігор може зменшити інтерес до них і делегати домовилися про проведення I Ігор в 1896 році. Новим місцем проведення Ігор деякий час розглядали Лондон. Однак друг Кубертена грецький поет, літератор і перекладач Деметріус Викелас, запрошений на конгрес з доповіддю про традиції античних Олімпійських ігор, несподівано запропонував у якості місця проведення нових Ігор Афіни, що символізувало б їх спадкоємність ігор в Стародавній Греції. Конгрес затвердив цю пропозицію, а самого Вікеласа обрав президентом Міжнародного олімпійського комітету, так як за статутом цю посаду міг займати тільки представник країни, що приймає Ігри.

У перших Іграх проведених під егідою МОК на стадіоні Панатінаїкос в Афінах в 1896 році, взяли участь 241 спортсменів з 14 країн, які змагалися в 43 дисциплінах. Заппас і його двоюрідний брат Константінос Заппас склали грецькому уряду зобов’язання фінансування майбутніх Олімпійських ігор. Це фінансування було використано в 1896 році. Ремонт стадіону в рамках підготовки до Ігор щедро профінансував Георгіос Авероф.Грецький уряд також надав фінансування, яке повинно було окупитися за рахунок продажу квитків на Ігри і продажу першого набору Олімпійських пам’ятних марок.

Грецькі офіційні особи і громадськість з ентузіазмом сприйняли факт проведення цих Ігор. Це почуття поділяло багато атлетів, які навіть зажадали, щоб Афіни бути господарем Олімпійських ігор на постійній основі. МОК не схвалив це прохання. Комітет планував місце проведення Олімпійських ігор сучасності змінювати на міжнародному рівні. Другі Ігри вирішили провести в Парижі.

Олімпіади проводяться під гаслом «Citius, altius, fortius», що в перекладі з латини значить «Швидше, вище, сильніше», запропонованим католицьким ченцем Анрі Дідоном.

Іншим популярним гаслом олімпіад є вираз «Головне не перемога, а участь».

Джерело: http://wikipedia.orgМітки: